Aktuality

Loňský rok byl v Allianz ve znamení vichřice, zatímco předloni živlům vládly kroupy

05.02.2018
Stovky milionů korun každoročně zaplatí Allianz klientům, kterým jejich domy, auta a podniky poničí živly. V roce 2016 vyřizovala 8764 takových případů, v roce 2017 už jich byl dvojnásobek. Mezi nejčastější příčiny živelných škod patří vichřice a přepětí v důsledku bouřky a krupobití. Velmi často ale lidé volají likvidátory i kvůli požárům, povodním, záplavám a tíze sněhu. Některé živly si však vloni vybíraly oddychový čas. Patřilo mezi ně např. krupobití, které v roce 2016 poškodilo skoro tři t

TRAVEL ASISTENT pomůže při zpoždění letu

05.02.2018
Kooperativa před vrcholem zimní sezóny připravila nové cestovní pojištění, které přináší řadu praktických novinek. Klienti, kteří k cestám do zahraničí využívají leteckou dopravu, se budou moci spolehnout na novou bezplatnou službu TRAVEL ASISTENT, která jim pomůže řešit potíže při zpoždění nebo zrušení letu, při zmeškání návazného letu nebo při odepření vstupu na palubu letadla. „Pomoc operátorů získají klienti nepřetržitě na specializované asistenční lince. Služba zároveň zahrnuje i bezplatnou

Pojišťovna České spořitelny se v roce 2019 stane součástí Kooperativy

12.01.2018
Vienna Insurance Group (VIG) plánuje k 1. lednu 2019, za předpokladu schválení lokálními úřady a grémii, fúzi svých dceřiných společností Kooperativa pojišťovna a Pojišťovna České spořitelny (PČS).

S asistenčními službami Allianz vyzrajete i na počítačové viry

04.12.2017
Běžnou a hojně využívanou součástí pojištění se v posledních letech stávají asistenční služby. Na odtah nepojízdného vozidla si řidiči pomalu zvykají, podobnou službu mohou využít i cyklisté. Stále více klientů Allianz ale v poslední době využívá i asistenčních služeb spojených s pojištěním domů a bytů. Zabouchnuté klíče a následný zásah zámečníka je jen jednou z mnoha asistencí, které jsou samozřejmostí. Stále více lidí si sjednává i odbornou pomoc v oblasti výpočetní techniky.

S přechodem na zimní čas přibývá každoročně střetů se zvěří

07.11.2017
Změnu času zvířata neregistrují, na silnicích to ale vede k mnohem častějším střetům, protože dopravní špička se více přibližuje k času vyhledávání potravy zvířaty. Nejvíce srážek ze svého pojištění každoročně hlásí motoristé v říjnu, listopadu a květnu.

V podzimní kampani ČPP získáte připojištění Klídek za akční cenu

03.10.2017
Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále jen „ČPP“) startuje svou podzimní kampaň s připojištěním odcizení celého vozidla pod názvem Klídek. Novinku si mohou stávající i noví klienti sjednat k povinnému ručení se základním limitem již od 300 korun ročně. Akční nabídku mohou využít do konce roku 2017.

U pojištění skel nemusí klienti Allianz řešit limity plnění

06.09.2017
Snad každému řidiči už někdy na předním skle přistál drobný či větší kamínek. Ne vždy po sobě zanechá taková kolize stopu a ve většině případů už dnes servisy dokáží malá poškození zacelit tak, že původní zásah pak ani nenajdete. Někdy ale sklo praskne a je nutné jej vyměnit. Prokázat zavinění od jiného řidiče je komplikované. Proto se pojištění skel stalo v posledních letech běžnou součástí balíčku autopojištění.

Zlatá Koruna: Úspěch Kooperativy mezi pojišťovnami trvá

06.09.2017
V letošním šestnáctém ročníku ankety Zlatá koruna byla Kooperativa opět nejúspěšnější pojišťovnou, když získala celkem 4 medailová umístění. TREND tradičně zvítězil v kategorii Pojištění pro podnikatele a je stále nejúspěšnějším finančním produktem této soutěže. Třetí příčku ve stejné kategorii získal START PLUS. Kategorii Neživotní pojištění ovládlo pojištění vozidel NA MÍRU a v kategorii Životní pojištění získalo bronzovou korunu životní pojištění NA PŘÁNÍ.

Služby pojišťoven se za posledních 5 let zlepšily, myslí si většina Čechů

01.08.2017
Pojišťovnictví patří mezi obory, kterým veřejnost spíše důvěřuje. Míra důvěry v tento segment české ekonomiky je relativně vysoká a řadí se tak po bok státních úřadů,leteckých či energetických společností. Naopak nejméně lidé důvěřují nebankovním poskytovatelům finančních služeb.

Nejnižší limit při autopojištění nemusí vždy stačit, upozorňuje Allianz

03.07.2017
Zákonem stanovený nejnižší limit povinného ručení je 35 miliónů korun na škodách na majetku a 35 miliónů na škodách na zdraví. Ne vždy je tento limit dostatečný. Okřídlený vtip říká, že nejdražší havárii, jakou může řidič způsobit je, když nabourá do autobusu amerických právníků. Realita bývá často mnohem banálnější.

Majetkové pojištění od Kooperativy přináší rozšířené služby a nová rizika

06.06.2017
Zcela nová rizika, unikátní benefit, rozšířené asistenční služby a řadu dalších zajímavých novinek najdou klienti od začátku května v modernizované nabídce pojištění domácností a nemovitostí od pojišťovny Kooperativa.

Asistenční službu podle Allianz využije každé 83. auto

02.05.2017
Každý měsíc volá na asistenční službu Allianz pojišťovny přibližně tisícovka řidičů, kteří potřebují vyřešit problém související nejčastěji s nepojízdným autem. Základní asistenční služby má u Allianz každé pojištěné vozidlo. V praxi to znamená, že každý řidič tak může využít minimálně asistenci v hodnotě 3 tisíce korun.

Allianz připravila novinku pro cyklisty, mohou mít asistenci jako motoristé

03.04.2017
S příchodem jara začíná sezóna cyklistů. Cyklistika je v České republice druhým nejoblíbenějším sportem hned po fotbalu. Jízdních kol se každým rokem prodá mnohem více, než osobních automobilů. Bohužel, i při běžné cyklistice ale dochází k defektům a nehodám. Allianz proto přišla s novinkou. Cyklisté mohou v rámci pojištění DOMOV získat podobné asistenční služby, jako mají motoristé.

Uhlídat majetek je někdy voříšek

01.03.2017
ČSOB Pojišťovna přichází s novou kampaní podporující koncept čekáme nečekané. S ČSOB Pojišťovnou vás už nic nepříjemně nepřekvapí. Zatímco většina běžných pojištění vás ochrání před situacemi, které se dají tušit, inovativní pojištění domácnosti Náš domov počítá i s tím, co by jiné ani nenapadlo, nebo co nepovažují za důležité.

Novinka ČPP: Pojistí podnikatele a veřejnou správu proti terorismu a dalším násilným činům

01.02.2017
Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (dále „ČPP“) reaguje na globálně narůstající hrozby a rizika teroristických útoků nabídkou produktu připraveného na míru podnikatelům a institucím veřejné správy. Jako jedna z mála pojišťoven na českém trhu zahrne riziko terorismu mezi pojistné události a poskytne odškodnění.

UNIQA přebírá aktivity pojišťovny ADRIA Way

02.01.2017
UNIQA pojišťovna získala od České národní banky souhlas s převodem pojistného kmene Cestovní pojišťovny ADRIA Way družstvo se sídlem v Ostravě, která tak ukončí po osmnácti letech pojišťovací činnost. V jejích aktivitách, spočívajících v prodeji cestovního pojištění k zájezdům, bude po vzájemné dohodě pokračovat UNIQA. Ty jsou převážně vázány na obchodní činnost cestovní kanceláře VÍTKOVICE TOURS založené v roce 1991 a specializující se především na pobyty u Jadranu.

Co nejčastěji trápí domácnosti? Voda, zloději a elektřina, ale také nadzvuková vlna nebo pád letadla

02.12.2016
V posledních dvou letech byla nejčastější pojistnou událostí v domácnostech vodovodní škoda. Na druhé příčce je krádež, následovaná elektrickým zkratem či přepětím. Přestože s havárií vody se dá vzhledem k její četnosti počítat, překvapivé je, že v nahlášených případech se objevují i případy jako je nadzvuková vlna nebo pád letadla.

Kooperativa - Den blbec vás může připravit o statisíce

03.11.2016
Například pokud chvilkovou nepozorností způsobíte požár, na sjezdovce při zaviněné srážce zraníte lyžaře, při jízdě na kole srazíte chodce či jiného cyklistu nebo Váš pes vážně pokouše dítě. V takových případech se náhrada může snadno vyšplhat do statisícových částek. A nebude-li viník pojištěn, bude muset vzniklé újmy uhradit ze svých prostředků.

Allianz začíná nabízet povinné ručení podle počtu najetých kilometrů. Velkého bratra do vozů neinstaluje!

03.10.2016
Čím kratší dobu trávíte na silnicích, tím menšímu riziku se vystavujete. A tři čtvrtiny českých řidičů nenajezdí ročně více než 15 tisíc kilometrů. Allianz proto přichází s revolucí v autopojištění, jehož sazby začne počítat podle ujetých kilometrů. Považuje to za férový přístup k motoristům. Nemontuje jim přitom do vozů žádné telematické jednotky, obavy z neustálého sledování tak odpadají.

Pojištění v oblasti letectví zažívá boom. ČSOB Pojišťovna nabízí nově i pojištění hobby dronů

02.09.2016
ČSOB Pojišťovna se v posledních letech zaměřila mimo jiné na nabídku v oblasti letectví. Po loňském úspěšném zavedení havarijního pojištění dronů registrovaných na Úřadu pro civilní letectví nezůstává pojišťovna pozadu ani letos. Od začátku letošního roku je možné pojistit i neregistrované drony pro soukromé účely, a to jak proti havárii a poničení, tak i proti krádeži.